Witam ponownie wszystkich drugoklasistów :)

Proponuje tematy na ten tydzień:

  1. Play time.

Proszę posłuchać (plik poniżej 2.36) i popatrzeć na rysunek (plik poniżej IMG_01) a następnie powtórzyć i wskazać przedmiot który usłyszycie. 

Na kartce albo w zeszycie (musicie założyć nowe 16 kartkowe) proszę napisać wszystkie wyrazy i obok narysować te przedmioty np. piszemy „kite” i obok rysujemy co ? no właśnie – latawiec. Postarajcie się zapamiętać jak najwięcej wyrazów.

Na koniec zaśpiewajmy (plik poniżej 2.38)

  1. „The skateboard song” – song. I have got a …

Na początek proszę popatrzeć i przeczytać zdania (plik poniżej IMG_2) następnie napiszcie w zeszycie pierwsze zdanie a potem uzupełnijcie i napiszcie też zdanie drugie i trzecie.

Kolejne zadanie to pisanie i rysowanie. Nie ma go w podręczniku, więc nie szukajcie na zdjęciu :) Napisze Wam kilka zdań, waszym zadaniem jest przepisać te zdania do zeszytu i narysować przedmioty w odpowiednim kolorze np. black pencil czyli rysujecie ołówek w kolorze czarnym, chyba wszystko jasne :) a więc zaczynamy :)

a) I have got a blue bike; b) I have got a pink helmet; c) I have got a yellow skateboard;   

 d) I have got a brown racket;   e) I have got a red and yellow kite;   f) I have got an orange Frisbee;

Na koniec, po ciężkiej pracy proponuję piosenkę “The skateboard song” (plik poniżej 2.39) Posłuchajcie a potem może nawet spróbujecie zaśpiewać ? :)  Mam nadzieję że jak już wrócimy wszyscy do szkoły to wspólnie zaśpiewamy :)

I tak zupełnie na koniec polecam dziś o godzinie 12.00 wejść na stronę   https://www.youtube.com/watch?v=5M6q8_9x_Jw&feature=youtu.be na lekcję online po tytułem „Robimy śmieszne minki”  

Gdyby ktoś z Was chciał się pochwalić jak ładnie wykonał zadanie z pisaniem i rysowaniem to może zrobić zdjęcie i przesłać je do mnie na mojego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

#zostanwdomu