Materials – materiały i ich właściwości.

Każdy z was zna różne materiały, wiecie z czego są zrobione, do czego służą i co można z nich zrobić ? A jeśli jeszcze nie wiecie to dziś jest okazja by się wszystkiego dowiedzieć :)

Zaczniemy od zadania 1. Proszę spojrzeć na zdjęcie (plik książka) a następnie posłuchać (plik 2.45) i powtórzyć usłyszane wyrazy. Gdy już to zrobicie to proszę byście otworzyli zeszyty i napisali wszystkie wyrazy. Uwaga w zadaniu są też obrazki, proszę dopasować obrazek do wyrazu i dopiero wtedy napisać np. 1. – plastic, itd.

W zadaniu 2 mamy tabelkę i trzy różne przedmioty wykonane z… no właśnie, z czego ? Waszym zadaniem jest to powiedzieć np. krzesełko czyli chair zrobione jest z metalu i plastiku. Czyli poprawne zdanie brzmi: A chair is made of metal and plastic. A z czego jest zrobiona flaga (flag) i okno (window) proszę powiedzieć i napisać te zdania w zeszycie.

W zadaniu 3 są też bardzo ważne słowa, jest ich cztery i trzeba je znać :) Proszę posłuchać (plik 2.46) i zapisać je do zeszytu.

 

Extra practice – exercises.

Czekają nas dwa bardzo trudne zadania do zrobienia :) Proszę spojrzeć na zdjęcie (plik zeszyt ćwiczeń) i co trudne ?

Zadanie 1, proszę byście ułożyli podane wyrazy w odpowiedniej kolejności tak by utworzyć pytania. Zauważyliście że są to pytania do Was ? Po napisaniu pytań proszę krótko odpowiedzieć na nie, np. pytanie: Czy masz kask ? Have you got a helmet ? i krótka odpowiedz: Tak, mam. Yes, I have. A jeśli nie mam to napiszemy No, I haven’t.

W zadaniu 2 musicie popatrzeć na obrazek i napisać kto co ma.

Gdy już skończycie pracę to proszę jeszcze zrobić zdjęcie i przesłać je do mnie na maila, będą oceny :)

Powodzenia :)