Witajcie na początku maja!
Jest to miesiąc, który w Kościele poświęcony jest Maryi- mamie Jezusa i naszej. W tym czasie jesteśmy zachęcani do modlitwy Litanią Loretańską.  Podczas nabożeństw majowych modlimy się tymi szczególnymi słowami, którymi otaczamy Maryję jak wieńcem najpiękniejszych kwiatów.
Proszę Was, byście w swoich książeczkach komunijnych odszukali Litanię do Najświętszej Maryi Panny. Postarajcie się w maju modlić tą modlitwą jak najczęściej. Prośmy Matkę Bożą o to, byście mogli  spotkać się z Jej Synem w sakramencie Eucharystii.  Litanię można odmawiać, ale można ją także śpiewać!  Kliknijcie w link, by pomodlić się litanią śpiewająco;
 
Wasze zadania na ten tydzień:
1. Wybierzcie jedno z wezwań Litanii Loretańskiej. Zilustrujcie je dowolną techniką na kartce z bloku. Zdjęcie/ scan pracy wyślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wasze prace zostaną ocenione. 
2. Nauczcie się na pamięć modlitwy "Pod Twoją obronę". 
Niech Maryja Królowa Polski ma Was w swojej opiece!
A. Boruch