Ułatwienia dostępu

 18 X 2019 roku uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, na którym przypomniano biografię patronki - Anastazji Milewskiej oraz wprowadzono sztandar szkoły.
W dalszej części obchodów Dnia Patrona miał miejsce I Festiwal Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział klasy V – VIII . Ów konkurs , to kontynuacja festiwalu, jaki odbywał się co roku w lipskim gimnazjum od 2011 r. , ale skoro gimnazjum już nie ma, musiał przybrać nieco inną formułę i nazwę.

  Celem konkursu jest rozwijanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, jak też samo zainteresowanie pieśniami o charakterze patriotycznym, to przypomnienie m.in. pieśni legionowych, żołnierskich i partyzanckich. Każda klasa miała za zadanie przygotować i zaprezentować dwa utwory w dowolnej aranżacji. Nie zabrakło ciekawych choreografii z symboliką narodową w tle. Największą popularnością cieszyły się utwory takie, jak: „Piechota”, „Legiony”, czy „Rozkwitały pąki białych róż”, jak też współczesne piosenki o zabarwieniu patriotycznym: „Dziewczyna z granatem”,” Miasto 44”, odnoszące się do powstania warszawskiego, czy „Ostatnia melodia kresów” – utwór w wykonaniu kl. VII a w stylu hiphopowym. Jury konkursu było pod wrażeniem pomysłowości uczniów, co do choreografii, jaka towarzyszyła większości występów.

  Zwycięzcami I Festiwalu Piosenki Patriotycznej w szkolnym konkursie 2019 okazali się uczniowie kl. VI b, w nagrodę otrzymali puchar przechodni oraz dyplom (Wychowawca klasy – p. Joanna Klepacka), jury przyznało dwa drugie miejsca:

  • Klasie V a (wychowawczyni – p. Jolanta Łępicka),
  • Klasie V b ( wychowawczyni – p. Agnieszka Krzywicka),
  • Klasie III kl. VI a (wychowawczyni – p. Elżbieta Bielawska).

Zwycięzcom gratulujemy!

  Organizatorami konkursu są panie: Krystyna Żabicka i Wioleta Rokita. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie do I Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się on w kalendarz wydarzeń szkolnych i będzie towarzyszył kolejnym obchodom Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. A. Milewskiej w Lipsku.