Uwaga za tydzień napiszemy klasówkę z biologii czyli 14 maja  (czwartek) o godz.12.00 z działu: „Narządy zmysłów”. Prace proszę odsyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub gdyby były komplikacje to na mój Messenger . Sprawdzian będziemy pisać do 12.45, na odesłanie sprawdzianu czekam do godz. 13.30. Sprawdzian wyślę jako wiadomość na dziennik elektroniczny 14 maja o godzinie 11.45.

Temat: Żeński układ rozrodczy.

Wykonaj notatkę:

  1. Określ funkcje żeńskiego układu rozrodczego.
  2. Wymień pierwszorzędowe i drugorzędowe żeńskie cechy płciowe.
  3. Zapisz wewnętrzne i wewnętrzne elementy budowy żeńskiego układu rozrodczego oraz określ ich funkcje.
  4. Narysuj komórkę rozrodczą żeńską (komórkę jajową) i wpisz elementy jej budowy.
  5. Wykonaj zadania z karty pracy (załącznik) i odeślij do piątku (8 maja) do godziny 10.00 na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.