1. wtorek 23 czerwca

Temat: Ćwiczymy przekształcanie mowy niezależnej na zależną.

Zapisz dowolny krótki dialog, który przeprowadziłeś dziś lub wczoraj z kimś z rodziny (4-5 wypowiedzeń) i zamień go na mowę zależną. Nie wysyłaj.

 

2. środa 24 czerwca

Temat: Znaczenia zamknięte w kamieniu.

Obejrzyj w Internecie rzeźbę Auguste Rodina „Myśliciel” i poszukaj informacji na temat historii dzieła oraz znaczeń poszczególnych części rzeźby. Najciekawsze, Twoim zdaniem, informacje zapisz w zeszycie. Nie wysyłaj.

 

3. czwartek 25 czerwca

Temat: Jestem świadomym uczestnikiem komunikacji językowej – powtórzenie wiadomości.

Obejrzyj krótki film powtórzeniowy: https://www.youtube.com/watch?v=b4wnU8zD7AU

To już ostatnia lekcja języka polskiego przed wakacjami. Chciałabym Wam serdecznie podziękować za solidną pracę w tym roku szkolnym, a zwłaszcza za pracę zdalną. Naprawdę zasłużyliście na wielki złoty medal. Jestem z Was dumna. Odpoczywajcie w czasie wakacji, bo w pełni zasłużyliście na solidny odpoczynek. Życzę udanych wakacji!