Ułatwienia dostępu

  Prosimy aby rodzice przed zakupem obuwia sportowego dla swoich dzieci, sprawdzili w sklepie czy nie rysują one powierzchni. Na lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne uczniowie przychodzą często w bardzo drogich butach (nawet za 200zł i więcej), które jak się potem okazuje nie nadają się do sali gimnastycznej, ponieważ rysują podłoże.

Mamy z tym ogromny problem, my nauczyciele wychowania fizycznego, ale przede wszystkim panie sprzątające, które muszą się naprawdę namęczyć żeby usunąć rysy z powierzchni. Co roku na pierwszej lekcji w-f mówimy jakie obuwie obowiązuje, ale niestety wiele osób kupuje niewłaściwe.  Jeszcze raz prosimy aby rodzice kupowali obuwie typowe do sali gimnastycznej tzw: ,,halówki” z kauczukową podeszwą lub zwykłe trampki. Jeżeli już ktoś koniecznie chce aby jego dziecko ćwiczyło w adidasach to proszę sprawdzić przed zakupem czy nie rysują. Nie ma żelaznej reguły jeżeli chodzi o kolor podeszwy, ponieważ mogą rysować buty z czarną podeszwą, ale też z jasną np. szarą, czerwoną czy zieloną, bo i takie rysy znajdowaliśmy po zajęciach. Trzeba po prostu sprawdzić zanim wydamy duże pieniądze na buty, w których dziecko nie będzie mogło ćwiczyć. Może więc lepiej kupić zwykłe trampki, albo właśnie ,,halówki” i niekoniecznie markowe.