Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi: 1 dziecko – 40 zł, 2 dziecko – 35 zł, 3 i kolejne – 30 zł. Składki na RR można wpłacać u wychowawcy klasy lub na konto: Bank Spółdzielczy w Suwałkach, 52 9359 0002 0092 1047 2001 0103, odbiorca: ZSS w Lipsku, ul Szkolna 1. W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, klasa.

Wydarzenia z przedszkola

  Dzieci z grupy „Świerszczyki” indywidualnie przygotowały pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Przed ćwiczeniami praktycznymi wspólnie przypomnieliśmy o zasadach zdrowego odżywiania, piramidzie zdrowego żywienia, nawyku spożywania produktów służących zdrowiu zawierających witaminy i minerały. Dzieci po raz pierwszy robiły samodzielnie kanapki, ciesząc się z indywidualnego smarowania chleba masłem, krojenia warzyw. Po skończonej pracy dzieci konsumowały swoje zdrowe, kolorowe kanapki. Swoją wiedzę z przedszkola wykorzystały w domu rodzinnym.

  W ramach realizowania innowacji pedagogicznej „Warzywa i owoce” – smaczne, zdrowe, kolorowe” w grupie 5 – latków „Świerszczyki” dzieci samodzielnie wykonały sałatkę owocową i szaszłyki z owoców polskich oraz egzotycznych. Największą radość dzieciom sprawiło mycie owoców pod bieżącą wodą. Dzieci nauczyły się prawidłowo trzymać nóż przy krojeniu na deseczce owoców w kostkę. Samodzielnie nadziewały różnego rodzaju owoce na wykałaczki. Po przygotowaniu szaszłyków i sałatki owocowej dzieci z radością i apetytem je konsumowały.

  Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy - pełen radości i wzruszeń,  poprzedzony intensywnymi przygotowaniami.

  Dnia 7.XII.2021 r. 6-latki z grupy „Pszczółek” odbyło się spotkanie z ciekawym gościem z Biebrzańskiego Parku Narodowego p. Bogdanem Browarskim – specjalistą edukacji.