Ułatwienia dostępu

  W dniu 9.X.2020 r. 5 – latki z grupy „Pszczółek” obchodziły Dzień Warzyw. Każde dziecko przyszło ubrane w kolorze swojego ulubionego warzywa. 5- latki wykonały opaski na głowę ze swoim warzywem. Dzieci powitała pacynka „ Pan Witaminek” zrobiona z warzyw, która wprowadziła je w tematykę Dnia Warzyw.

Następnie „ Pszczółki” wysłuchały piosenki „ Urodziny marchewki”. Utrwaliły nazwy warzyw i poznały korzyści płynące z ich spożywania. Przyniosły swoje ulubione warzywa. Tańczyły z nimi w różny sposób w rytmie piosenki „Jarzynowa gimnastyka”. Następnie układały kompozycje z warzyw na talerzykach. Jadły też różne warzywa, porównując ich smaki i zapachy. Piły soki warzywno- owocowe kupione w sklepie oraz wytworzone w tłoczni. Pyszniejszy był ten z tłoczni ! Kolorowały ilustracje wylosowanych warzyw, a następnie z pociętych na części obrazków układały puzzle i naklejały je na kartki. Ozdabiały też suknię i szal Pani Jesieni rysując różne warzywa. Odgadywały zagadki dotyczące warzyw. Na zakończenie obejrzały bajkę „Nauka warzyw dla dzieci – Nauka słów”.

Dzień Warzyw wypadł znakomicie. „Pszczółki” doskonale się bawiły. Pięciolatki stwierdziły, że warzywa i soki z nich zrobione są zdrowsze niż słodycze i napoje gazowane. Dziękujemy Mamom z Trójki oddziałowej za pomoc w zorganizowaniu tego dnia.