Ułatwienia dostępu

  Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni". Starszaki z grupy Motylki takie święto obchodziły 16 października . W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo razem z wcześniej zrobionymi w domu dyniowymi stworkami.

  Naszą „imprezkę” rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj. ciasto, zupę, placuszki. 6 latki z zapałem zabrały się również do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd oraz próbowały już wysuszonych pestek. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej do najmniejszej, przeliczanie. Była również tworzona dynia z kukurydzianych chrupek. Na zakończenie święta wychowawczyni wręczyła każdemu przedszkolakowi własnoręcznie wykonany ”Dyniowy Order”.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.