Ułatwienia dostępu

  Dnia 7.XII.2021 r. 6-latki z grupy „Pszczółek” odbyło się spotkanie z ciekawym gościem z Biebrzańskiego Parku Narodowego p. Bogdanem Browarskim – specjalistą edukacji.

  Pan Bogdan przedstawił prezentację o Biebrzańskim Parku Narodowym dzięki której dzieci poznały wygląd, zwyczaje i ciekawostki związane z biebrzańskimi ptakami i zwierzętami. Miały też okazję obejrzeć i dotknąć poroża jelenia i łosia, czaszkę lisa. Zobaczyły jakie owady mieszkają na naszym terenie. Z zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści gościa. Każdy przedszkolak mógł odbić sobie na kartce stemple – ślady leśnych zwierząt. Można też było ułożyć z puzzli i klocków owady, ptaki, dopasować obrazki zwierząt i ich ślady do ich nazw, przypomnieć nazwy drzew liściastych i iglastych oraz poznać cykle rozwoju owadów od jajeczka do dorosłego osobnika. Dowiedziały się również jak dbać i chronić przyrodę.

  Zajęcie bardzo podobało się „Pszczółkom”. Teraz będą wiedzieć już, jak zachęcić gości i turystów do odwiedzenia Biebrzańskiego Parku Narodowego. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wizyty p. Bogdana i dziękujemy za niezwykłe spotkanie pełne ciekawostek i atrakcji.