Ułatwienia dostępu

  Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 9 maja 2022r. Motylki wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku.

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przed remizą strażacką czekali na przedszkolaków strażacy, jeden z nich ubrany w strój strażaka.
W trakcie  spotkania  panowie strażacy zaprezentowali dzieciom  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Maluszki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały  opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu używanego  w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto oglądały wozy strażackie,  poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Dużą  atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów.
Wszystkie dzieci biorące udział w wycieczce, otrzymały niespodziankę od strażaków. 
W podziękowaniu za spotkanie przedszkolaki wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną laurkę. Z wycieczki wróciły wozem strażackim pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Dziękujemy serdecznie Panu Grzegorzowi i  Panu Adrianowi, którzy umożliwili  przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska.

  Życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.