Ułatwienia dostępu

  W słoneczny, upalny poranek 27.06.2022 roku „Pszczółki” wraz z rodzicami wyruszyły na wycieczkę do wioski indiańskiej w Puszczykówce. Czekał tam na nas właściciel wraz ze swoja asystentką.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały wioskę, słuchały opowieści pana Roberta o zwierzętach i ptakach, które mieszkają tam w mini zoo. Były to między innymi szopy pracze, skunksy, konie, kucyki, kozy, owce kalifornijskie, kury, indyki, kaczki, bociany. Z uwagą obserwowały i podziwiały ich wygląd i zachowanie. Następnie odwiedziły muzeum Indian, a w nim stroje indiańskie, buty, różne przedmioty, broń. Poznały sposoby ich wykonywania i wykorzystania, zwiedziły też Krainę Westernu.

  Kolejną atrakcją były gry i zabawy indiańskie, w których 6-latki wzięły udział z wielką przyjemnością, zaangażowaniem i zainteresowaniem. Były to wyścigi węży, łowienie ryb i złota, strzelanie z łuku, zwijanie żółwi na sznurku na czas, przeciąganie liny, zawody w workach, indiański tor przeszkód. Chętni mogli zrobić zdjęcie w indiańskich strojach.

  Po zabawach można było poleżeć w hamakach w lesie, pobyć w tipi. Każdy uczestnik wycieczki odbył też przejażdżkę konną. Była również możliwość kupienia pamiątek. Na zakończenie pobytu w wiosce dzieci zjadły pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. Mimo upału, wszyscy byli uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. To była wspaniała wyprawa.

  Dziękujemy gospodarzom za tak miłe przyjęcie, a Mamom za pomoc w organizacji wycieczki i wspólną zabawę. Ten wyjazd na pewno będziemy długo wspominać.