Ułatwienia dostępu

  Dnia 11.10.2022 r. w Przedszkolu Samorządowym odbyło się wspólne uroczyste ,,Pasowanie na starszaka” 6-latków z grupy ,,Świerszczyków” i ,,Mrówek”.

Podopieczni p. Haliny Grajewskiej i p. Michaliny Kulmacz zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-recytatorskie przed Rodzicami oraz Paniami: Dyrektor i Wicedyrektor. Dla wielu dzieci było to wyjątkowo duże przeżycie, ze względu na pierwszy miesiąc spędzony w przedszkolu. Mimo to, wszyscy odpowiedzialnie wywiązali się ze swoich zadań, prezentując wyniki wspólnych przygotowań.

  Po zakończeniu części artystycznej nadszedł czas na złożenie przysięgi przez dzieci, które obiecały sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom swoją przyszłą pracą i zachowaniem. Później nastąpił moment pasowania na starszaka ołówkiem przez Panią Wicedyrektor. Następnie Pani Dyrektor złożyła dzieciom gratulacje i wręczyła pamiątkowe nagrody, jakimi były dyplomy i medale.

  Szczęście i dumę starszaków uwieczniono na zdjęciach, wykonanych przez Panią fotograf. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami przez wszystkich zaproszonych Gości, tym samym zdając swój pierwszy egzamin na ucznia.

  Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Był to czas wspólnego spotkania i świętowania przy stole w radosnej, rodzinnej atmosferze. Wydarzenia tego dnia z pewnością na długo zapiszą się w pamięci dzieci i ich opiekunów jako wyjątkowe wspomnienie.