Ułatwienia dostępu

  Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 9 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy Motylki wybrały się na wycieczką do remizy strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku.

  Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Przed remizą strażacką czekali na dzieci strażacy. W trakcie  spotkania  panowie strażacy zaprezentowali dzieciom  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. W trakcie  spotkania  panowie strażacy zaprezentowali dzieciom  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały  opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112.  Dużo radości sprawiło dzieciom przymierzanie hełmu i  odzieży ochronnej używanej  w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z dużym zainteresowaniem  oglądały pokaz  zastosowania nożyc pneumatycznych i węża strażackiego. Dużą  atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają strażacy do gaszenia pożarów.

  Życzyliśmy  wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.