Ułatwienia dostępu

  W dniach 26 – 27 maja 2022 r. kl. V-VII wraz z opiekunami: p. Wiolettą Rokitą, p. Małgorzatą Bielecką, p. Krystyną Bochenek i p. Wiesławem Zakrzewskim były na wycieczce w Warszawie w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

Na początku uczniowie odbyli sentymentalną podróż z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim po Zamku Królewskim. Zwiedzanie tętniącego życiem Starego Miasta dostarczyło wielu wrażeń: trochę historii, legend i … wolnego czasu na kupno pamiątek, lody i zwyczajne rozglądanie się. Trasą ,,Piłkarskich Emocji” uczestnicy wycieczki odbyli drogę piłkarza bez tajemnic na stadionie PGE Narodowy. Zobaczyli Strefę Zawodnika, przebywali na tarasie widokowym i w Sali Konferencyjnej. Przed godz. 19.00 grupa weszła do teatru Buffo na musical ,,Metro”. Kurtyna poszła w górę, rozbłysły kolorowe światła, rozbrzmiały głośne tony muzyki i rozpoczęło się przedstawienie. Trudno opisać, jak wspaniałe przeżycia przygotowali aktorzy i tancerze oraz realizatorzy światła i dźwięku. Około godz. 22.00 wszyscy zostali zakwaterowani w hotelu ,,Aramis”.

  Drugi dzień rozpoczął się od śniadania (szwedzki stół). Już o godz. 9.30 uczniowie byli w Łazienkach Królewskich, a już wkrótce oglądali je z 30. piętra Pałacu Kultury i Nauki. Malownicza panorama Warszawy zachwyciła niejedną osobę. Potem odbył się krótki spacer w Bibliotece Uniwersyteckiej i Ogrodach na dachu. Ostatnim punktem planu wycieczki było Centrum Nauki Kopernik z mnóstwem urządzeń, którego celem jest obserwować, doświadczać, szukać odpowiedzi. Na koniec – wizyta w McDonaldzie. Uszczęśliwiała wiele dzieci. Około 24.00 ekipa szczęśliwa, trochę zmęczona, bogata w przeżycia wróciła do Lipska, na którą czekali stęsknieni rodzice.