Ułatwienia dostępu

  MAŁY MOŻE WIĘCEJ - pod takim hasłem odbyła się akcja charytatywna, którą zorganizowali  uczniowie i nauczyciele ZSS w Lipsku. Patronem akcji było Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno - Społeczne. Jej finał odbył się 11 LUTEGO 2024 r.  w sali kinowej M-GOK.

Dochód z akcji został przeznaczony na rehabilitację Krzysztofa Buraczyka. Cel akcji nie był przypadkowy, ponieważ pan Krzysztof jest ojcem dwóch uczniów naszej szkoły, który kilka miesięcy temu zachorował, a jego leczenie jest niezwykle kosztowne.

W szkole uczymy różnych rzeczy. Także tego, że należy sobie pomagać. Akcja zainicjowana przez nas pokazała, że pomaganie nie jest trudne i skomplikowane, a współpraca wielu osób daje niezwykłe efekty.

 Nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne i aktorskie.  Na scenie mogliśmy podziwiać występy:

  • Uczniów klas I a i IIa, którzy zaśpiewali piosenkę o pomaganiu. Do występu przygotowały je panie wychowawczynie E. Sapieszko i B. Szczepanik.
  • Rozśpiewanych Harcerzy z 6 LDHSG „Żubry”, nad którymi czuwają pp. E. Bielawska, B. Zaniewska i L. Zaniewski.
  • „Dremagirls”- mażoretki ćwiczące pod okiem p. Karoliny Karpińskiej.
  • Uczniów klasy IV a, którzy zaprezentowali „Calineczkę”. Czwartoklasistów do występu przygotowały panie E. Renkowska i A. Bałdowska, zaś stroje i dekoracje przygotowały panie M. Danilczyk i B. Krzywicka.
  • Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali nam taniec i piosenkę. Do występu przygotowała ich p. B. Krzywicka.
  • „Małej Pasji”, która tańczy pod opieką p. Wioletty Rokita.
  • Solistek – Julii Wiśniewskiej i Sandry Cituk.

Występy artystyczne na scenie zakończył zespół „Po prostu tak”, który tworzą nauczyciele naszej szkoły: Z. Krzywicki, K. Żabicka, W. Rokita, A. Krzywicka.

Występom uczniów i nauczycieli towarzyszył kiermasz, na którym można było nabyć ciasta i słodkości przygotowane przez nauczycieli. Nad tym stoiskiem czuwali harcerze i wolontariusze działający w szkole. W kiermasz charytatywny włączyło się także KGW Popławce, które ugotowało i upiekło wiele smakołyków.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję! Wysiłek i chęć współpracy oraz niesienia pomocy tak wielu osób daje realne rezultaty! Podczas akcji MAŁY MOŻE WIĘCEJ udało się zebrać 11 000 zł!