Ułatwienia dostępu

  22 lutego jest dla harcerzy dniem szczególnym, jest to bowiem dzień braterstwa i przyjaźni oraz rocznica urodzin założycieli skautingu lorda Roberta Baden-Powella i jego żony lady Olave Baden-Powell. W naszej drużynie ten dzień obchodziliśmy bardzo uroczyście 11 lutego 2022r. podczas zbiórki tematycznej z okazji Dnia Myśli Braterskiej i wspominając prekursorów skautingu – małżeństwo Baden-Powellów. Nie zabrakło wspomnień, życzeń i przepysznych tortów z tej okazji.

  W minioną sobotę 19 lutego 2022r. nasza drużyna wyjechała na Hufcowy DMB do Sokółki. Uroczystą zbiórkę przygotowała Rada Namiestnictwa Wędrowniczego „ Brzask” wraz z Komendą Hufca ZHP Sokółka. Na spotkanie przybyło wielu zuchów, harcerzy, wędrowników, instruktorów z Sokółki, Nowego Dworu, Lipska, Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Kuźnicy i Janowa. Był to szczególny dzień, w którym pomimo zgiełku codzienności harcerze mieli szansę poczuć wyjątkową, łączącą ich więź braterstwa, radość płynącą z bycia razem, zadowolenie z tego, że mogą wspólnie działać. Podczas świeczkowiska każda z drużyn i gromad zuchowych miała możliwość wzięcia udziału w internetowej grze online  Kahoot rywalizując między sobą. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitar. Był też słodki poczęstunek , prezent niespodzianka od drużyn. Uroczystość zakończyła się wspólnym harcerskim pożegnaniem.