Ułatwienia dostępu

  W dniu 16 maja 2022r. nasza drużyna uczestniczyła w odsłonięciu pomnika w miejscu Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy Augustowskiej przed ich rozstrzelaniem.

Odsłonięto go w lesie na Sejneńszczyźnie.To inicjatywa między innymi Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 roku. Na pomnik składają się figura Chrystusa Frasobliwego, dzwonnica i krzyż, który wcześniej stał na Gibiańskiej Golgocie, czyli symbolicznym grobie pomordowanych. Całość ulokowano przy leśnym parkingu. Na wydarzenie przybyły liczne delegacje i poczty sztandarowe służb mundurowych, leśnictw i wojska. Byli duchowni, samorządowcy, przedstawiciele instytucji, harcerze, szkolna młodzież, orkiestra wojskowa. Była modlitwa i okolicznościowe wystąpienia. Podczas uroczystości listy patronów wydarzenia: Andrzeja Dudy – prezydenta RP, Elżbiety Witek – Marszałek Sejmu i Jarosława Kaczyńskiego – prezesa Prawa i Sprawiedliwości odczytał Jarosław Zieliński, poseł PiS z Suwałk.