Ułatwienia dostępu

  10 – 12  czerwca 2022r. odbył się na bazie „Kamionek” w Kamiennej Nowej Zlot Hufca ZHP Sokółka. Mnóstwo zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów mogło uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach programowych przygotowanych dla odpowiednich metodyk. Odbył się wielobój zuchowy, czy też Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej. Podczas zlotu mogliśmy również wziąć udział   w ogniskach obrzędowych. Na jednym z nich swoje przyrzeczenie harcerskie złożyła dh. Marysia. W niedzielne popołudnie harcerze mieli okazję uczestniczyć we Mszy Świętej.

  Rozstrzygnięte zostały różnego rodzaju konkursy. Nasza drużyna była nagrodzona trzy razy. Zajęliśmy I miejsce  w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej- kategoria harcerze, I miejsce  w Plebiscycie Gromad i Drużyn Hufca ZHP Sokółka na rok harcerski 2021/22 w kategorii drużyn oraz III miejsce w Turnieju Strzeleckim „Tarcza” –kategoria drużyna. W Turnieju Strzeleckim „Tarcza” w kategorii harcerze II miejsce zajął nasz druh Krzysztof Rakus, w kategorii wędrowników III miejsce zajął druh Sebastian Sobolewski oraz w kategorii instruktorzy II miejsce zajął hm. Leszek Zaniewski.

  Zmęczeni lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.