Ułatwienia dostępu

  Otwór w ścianie i dwa stopnie prowadzą do kolejnego pomieszczenia, o połowę mniejszego od pierwszego. Ściany pokrywają książki. Mają skórzane grzbiety i tłoczone złotymi literami tytuły. Na środku stoi stół z potężnymi drewnianymi nogami i kamiennym blatem. Leżą na nim sterty książek i wiele dziwacznych gier karcianych.

  Wzdłuż ścian i na półkach ustawione są rozmaite przedmioty. Miecze, sztylety, stare, zwinięte w rulon pisma, kryształy, wypchane zwierzęta, kapelusze, pióra, zamknięte szklane ampułki z czymś małym i pokurczonym, co wygląda jak mysie kupy. Z haków wystających ze ścian zwisają rzemienie z przywiązanymi dziwacznymi rzeczami, takimi jak zęby, czaszki małych zwierząt, różnokolorowe kamienie, suszone rośliny, a czasem tylko patyki. W niektórych miejscach na podłodze widnieją namalowane gwiazdy w kręgach z symbolami i dziwnymi słowami w obcych językach.

To fragment książki „Pal przekleństwa” – pierwszego tomu serii „Pax” autorstwa Asy Larsson, Ingeli Korsell, Henrika Jonssona. Seria opowiada o tajemnej i pełnej magii bibliotece ukrytej pod kościelnym wzgórzem.

Wyzwanie 4. polega na zbudowaniu z klocków magicznej biblioteki. Może to być biblioteka opisana w powyższym fragmencie lub biblioteka Waszego pomysłu.

Obok budowli połóżcie kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i klasą. Zróbcie zdjęcie i prześlijcie je do 31 maja 2021 r. do północy. Zdjęcia pobrane z internetu, zdjęcia bez kartki z nazwiskiem, zdjęcia przesłane po terminie nie biorą udziału w konkursie.

Powodzenia!