Ułatwienia dostępu

  Te słowa z „Katechizmu polskiego dziecka” rozbrzmiały w lipskim kościele 24 września podczas uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, w której wzięła udział nasza drużyna.

W tym dniu zbiegło się kilka rocznic ważnych dla naszego miasta i regionu: 103. rocznica narady wojennej w Lipsku z udziałem Marszałka Józefa Piłsudskiego, 1. rocznica odsłonięcia pamiątkowej tablicy, 106. rocznica bitwy pod Skieblewem – ostatniej bitwy Powstania Styczniowego w powiecie augustowskim i 84. rocznica przemarszu w okolicach Lipska oddziału mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”. Po mszy św. miała miejsce dalsza część obchodów z udziałem wielu zaproszonych gości przy pamiątkowej tablicy, gdzie nasze harcerki wraz z żołnierzami pełniły wartę. Dla wszystkich zebranych była to okazja do przypomnienia rysu historycznego wspominanych wydarzeń.
Dodatkową atrakcją okazała się parada motocykli na zakończenie sezonu motocyklowego.