Ułatwienia dostępu

Ojej cóż za zapach! Cynamon, goździki
coś mi się wydaje, ktoś upiekł pierniki!                                                                                             

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z choinką,  kolędami, dekoracjami, prezentami, składaniem życzeń potrawami, ciastami  i ich zapachami.

W Samorządowym Przedszkolu w Lipsku przedszkolaki w okresie przedświątecznym zapoznają się i wzbogacają wiadomości  na temat tradycji i symboliki świąt Bożego Narodzenia. Wykonują kartki świąteczne, dekoracje, kolorowe ozdoby na choinkę, śpiewają piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i kolędy.
W tym radosnym i pięknym nastroju dzieci dekorowały świąteczne pierniczki. Polewanie lukrem,  czekoladą, posypywanie  kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda!  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Był to naprawdę mile spędzony czas w przedszkolu podczas którego dzieci pracowały i jednocześnie świetnie się bawiły.

Dzieląc się pierniczkowymi słodkościami  wszystkie przedszkolaki życzą wspaniałych, zdrowych, radosnych, smacznych i pachnących Świąt Bożego Narodzenia!