Ułatwienia dostępu

  W dniach 27-29 czerwca 2022r odbył się zlot Harcerzy Starszych Chorągwi Białostockiej na Bazie Harcerskiej w Suchej Rzeczce.

Nasza drużyna w okrojonym składzie również wzięła w nim udział. Po rozkwaterowaniu uczestniczyliśmy w apelu wraz z Komendantem Chorągwi i Komendantem Hufca Augustów. Następnie odbyło się obrzędowe ognisko, na którym zaprezentował się Referat Starszoharcerski. Pierwszy dzień zlotu zakończył się grą nocną i odnalezieniem skarbu. Natomiast drugiego dnia pogoda była w kratkę, pozwoliła nam w dużej mierze skorzystać z różnych bloków programowych. Był survival, tyrolka, kajaki, robienie świec, kul do kąpieli, bransoletek. Wykonywaliśmy potrawy wegańskie. Jak to na zlotach bywa nie zabrakło również szkolenia z pierwszej pomocy. Wieczorem była msza święta odprawiana przez kapelana Chorągwi Białostockiej oraz odbył się festiwal piosenki harcerskiej w wykonaniu kolejnych drużyn. Konferansjerka wprowadziła nas we wspaniałą atmosferę  festiwalową. Była fala, skecze i wiele śmiesznych zabaw. W godzinach nocnych rozeszliśmy się do namiotów. Trzeci, ostatni już dzień poświęcony został zadaniu przedzlotowemu „Coś za coś”. Zlot zakończył się apelem i wręczeniem pamiątkowych znaczków i upominków.  Zmęczeni, z uśmiechem wróciliśmy do domu.