Ułatwienia dostępu

  W dniach 8 – 11 grudnia 2022r. nasi harcerze wyjechali do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju.

W tym roku wydarzeniu towarzyszy przesłanie „Światło dla Ciebie”. Wyjazd zorganizowany przez Chorągiew Białostocką, które wsparło województwo podlaskie połączony był ze zwiedzaniem stolicy polskich gór i jego okolic. Harcerze odbyli wiele wędrówek pieszych, które dzielnie pokonywali. Zdobyli Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę. Niespodzianką był pobyt w termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Kulminacyjnym punktem podróży było odebranie przez delegację Chorągwi Białostockiej BŚP od słowackich skautów w miejscowości Poprad. Nasz 18 osobowy patrol uczestniczył w przekazaniu światła podczas mszy świętej w kaplicy w sanktuarium matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Następnie pełni radości udaliśmy się w podróż powrotną do domu.