Ułatwienia dostępu

  MELDUJEMY, ŻE PROPOZYCJĘ PROGRAMOWĄ CHORĄGWI BIAŁOSTOCKIEJ „KIERUNEK HISTORIA” WYKONALIŚMY!

  Wykonywanie zadań dotyczących realizacji propozycji programowych na 100 lecie Chorągwi Białostockiej nasi harcerze rozpoczęli podczas  sierpniowego wyjazdu na Zlot Chorągwi Białostockiej ZHP.

Następnie druhowie postanowili spróbować swoich sił podczas wykonania kolejnych propozycji. Początek roku harcerskiego był dość intensywny. Między innymi druhowie wykonali poszczególne karty kroniki wspomnień naszej drużyny, na których umieścili najważniejsze informacje. Swoją kronikę pokazali też w mediach społecznościowych. Podczas gry miejskiej w ramach Zlotu na 100-lecie Chorągwi Białostockiej odwiedzili miejsca historyczne, o których pamięć nie zaginie na Białostocczyźnie. Kolejnym wyzwaniem było niesienie pomocy osobom starszym i samotnym. W ramach zadania przedzbiórkowego każdy zastęp znalazł osobę potrzebującą wsparcia.  Harcerze służyli swoją pomocą w drobnych obowiązkach podwórkowych. Nowym a zarazem ważnym tematem było zapoznanie się z informacjami historycznymi dotyczącymi harcerstwa w okresie PRL-u. Druhowie stworzyli swój kryptograf, za pomocą którego przedstawili kilka elementów z tego okresu, np.: odznakę "Czuwajka", harcerskie pozdrowienie z okrzykiem, Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie. Dodatkowo harcerze odszukali osoby, które działały w ZHP w czasie PRL-u jako harcerze i instruktorzy na terenie naszego miasta. Przeprowadzili z nimi wywiady, które okazały się skarbnicą wiedzy na temat tych czasów. Kolejne zadanie to każdy zastęp zapoznał się z informacjami na temat jednego z okresów powstania i działalności Chorągwi Białostockiej ZHP. W ramach zbiórki harcerze przygotowali prezentację w dowolnej formie i pokazali wyniki swojej pracy całej drużynie. Została stworzona oś czasu przez chronologiczny układ wydarzeń z historii chorągwi. Na końcu osi zaprezentowała się cała nasza drużyna.

  Realizacja tych zadań sprawiła naszym harcerzom wiele radości i satysfakcji podczas ich wykonywania.