Ułatwienia dostępu

  11 listopada dla każdego Polaka jest to dzień wyjątkowy. W tym dniu szczególnie jesteśmy dumni z tego, iż żyjemy w wolnym kraju.

Tego dnia nasza drużyna wzięła udział w dwóch uroczystościach: gminnych oraz powiatowych obchodach święta niepodległości. W Augustowie delegacja drużyny uczestniczyła we mszy św. oraz nadaniu nowego sztandaru Hufcowi ZHP Augustów. Serdecznie gratulujemy. W Lipsku wzięliśmy udział we mszy świętej poświęconej 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po mszy św. przemaszerowaliśmy do obeliska przy kościele, pod pomnik „Zginęli za Polskę" oraz pod Kopiec Wolności znajdujący się przy naszej szkole. We wszystkich tych miejscach wystawiliśmy warty wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Nasze druhny oraz druhowie wzięli również udział w akademii upamiętniającej owe święto. Oddaliśmy hołd tym, którzy na przestrzeni wieków poświęcili swe życie za wolność naszej Ojczyzny.