Ułatwienia dostępu

  24 X 2022 roku uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd uczniowski przygotował uroczysty apel, podczas  którego  przypomniano biografię patronki – Anastazji Milewskiej oraz wprowadzono sztandar szkoły.

W dalszej części obchodów Dnia Patrona miał miejsce III Festiwal Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział klasy IV – VIII.

Celem konkursu muzycznego jest rozwijanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, jak też samo zainteresowanie pieśniami legionowymi, żołnierskimi, piosenkami o ojczyźnie. Każda klasa miała za zadanie przygotować jeden utwór w dowolnej aranżacji. Nie zabrakło ciekawych choreografii z symboliką narodową w tle.

Zwycięzcami III Festiwalu Piosenki Patriotycznej w szkolnym konkursie 2022 okazali się uczniowie klasy VIII c w piosence  -„Dziś idę walczyć, mamo”, w nagrodę otrzymali puchar przechodni oraz okolicznościowy dyplom (wychowawczyni klasy – p. Katarzyna Kiejko). Jurry przyznało drugie miejsce klasie VI a, która wykonała piosenkę – „Szary mundur” (wychowawczyni klasy – p. Wioletta Rokita), miejsce trzecie  wyśpiewała klasa V a piosenką – „Serce w plecaku”(wychowawczyni – p. Ewa Klepacka). Gratulujemy zwycięzcom!

Podczas obchodów Dnia Patrona podsumowano IV Konkurs Plastyczny pt. „Patron mojej szkoły”, przeprowadzony przez nauczycieli plastyki, wśród uczniów klas IV – VIII. W tym roku wpłynęło 68 prac, większość z nich została wyeksponowana na wystawie szkolnej. Jury nagrodziło prace w dwóch kategoriach – ze względu na techniki plastyczne: jedna to kategoria – rysunek (szkic postaci patronki szkoły w ujęciu portretowym), druga – techniki mieszane. Zwycięzcami w kategorii rysunek, są:

  • I miejsce – Aleksandra Barszczewska kl. V b
  • II miejsce – Julia Baranowska kl. VI a
  • III miejsce – Justyna Matuszewska kl. IV a

Zaś w kategorii – techniki mieszane:

  • I miejsce – Aleksandra Krzywicka kl. IV a
  • II miejsce – Wiktoria Rusiecka kl. VI b
  • III miejsce -  Dominika Kieczeń kl. IV a

  Organizatorami konkursu plastycznego, jak też muzycznego są panie: Wioletta Rokita i Krystyna Żabicka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i udział w obu konkursach. Z roku na rok wpisują się one w kalendarz wydarzeń szkolnych i będą towarzyszyć kolejnym obchodom Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Anastazji Milewskiej w Lipsku.