Grupa Motylki z wizytą u strażaków

  4 maja był dniem, który na pewno długo zostanie w pamięci niejednego starszaka. Gdy przedszkolaki z grupy Motylki dotarły na plac przy remizie strażackiej OSP w Lipsku czekali na nich strażacy wraz z samochodem gaśniczym i samochodem ratownictwa technicznego. Strażacy opowiedzieli o wyposażeniu aut, pokazywali węże, prądownice i wszystko co znajduje się w wyposażeniu wozów i czego strażacy używają w swojej pracy.

Dużą radość sprawiło dzieciom oglądanie działania sikawki z różnego rodzaju strumieniem wody oraz przymierzanie hełmów strażackich. Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów. Obecnie strażackie samochody ratownicze wyjeżdżają do wszystkich tragicznych zdarzeń: wypadków drogowych, katastrof. Aby ich praca była bezpieczna są wyposażani w nowoczesny sprzęt, a sami szkolą się w ratownictwie sanitarnym i udzielaniu poszkodowanym pierwszej pomocy. Przedszkolaki mogły więc zobaczyć czynności ratownicze i dowiedzieć się jak udzielać pomocy przedmedycznej. Zdobyta przez dzieci wiedza być może sprawi, że kiedyś zasilą strażackie szeregi by nieść pomoc innym.
Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły przekonać się, że być strażakiem to bardzo odpowiedzialna funkcja.
  Spotkanie zakończyło się wręczeniem laurek z życzeniami od przedszkolaków z okazji Dnia Strażaka.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436488

Ogląda nas

Odwiedza nas 173 gości oraz 0 użytkowników.