„ZA KURTYNKĄ': KOLOROWA PODRÓŻ W ŚWIAT WIOSENNYCH OBRZĘDÓW

  24 marca 2017r grupa przedszkolaków biorących udział w zajęciach teatralnych w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych w Przedszkolu Samorządowym w Lipsku" wyjechała do Suwałk. Dzieci w Suwalskim Ośrodku Kultury obejrzały spektakl „Kukła z wiejskiego podwórka" białostockiego Teatru pod Orzełkiem.

Aktorzy zabrali widzów na pełną przygód wyprawę do wsi Kukiełkowo, gdzie razem odkryli fascynujący świat tradycyjnych polskich lalek – kukieł. Dzięki barwnej dekoracji i ciekawym opowieściom Hilarego Szczebrzeszyńskiego dzieci poznały ludowe obrzędy, takie jak Noc
Świętego Jana, dożynki czy wiosenny zwyczaj topienia Marzanny. W spektaklu wykorzystano trzydzieści niezwykłych kukieł, a opowieści dopełniały wpadające w ucho piosenki oraz wspólne tańce. Po spektaklu zaproszono nasze przedszkolaki na krótkie spotkanie
warsztatowe, podczas którego aktorzy opowiadali i pokazali jak tchnąć życie w kukiełkę.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316729

Ogląda nas

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.