Apel podsumowujący pracę szkoły podstawowej w r. szk. 2014/2015

  24.06. 2015r. w szkole podstawowej odbył się apel podsumowujący nasza pracę w roku szkolnym 2015/2016. Na apelu odbyło się przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy 5, a także przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu. Główną częścią spotkania była, oczywiście, prezentacja naszych sukcesów, a także wręczenie nagród za prace w różnych organizacjach i kołach zainteresowań. Było to też moment, w którym uczniowie klas szóstych pożegnali się z nauczycielami i kolegami ze szkoły podstawowej (w ich imieniu przemówiła Wiktoria Maksimowicz z kl. VI a). Klasa piąta zaś życzyła swoim starszym kolegom powodzenia w gimnazjum. Podziękowaliśmy także nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną troskę o nas, wręczając im drobne niespodzianki przygotowane przez koło scrapowe.

Podsumowanie drugiego półrocza wyników nauczania uczniów SP

  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą osiągnięcia, sukcesy oraz wyniki nauczania uczniów szkoły podstawowej w drugim półroczu r. szk. 2014/2015. [Prezentacja]

Baśniowa Suwalszczyzna

  12.06. 2015r. nasi pierwszoklasiści przeżyli niezwykła przygodę. Dzień ten spędzili zwiedzając Baśniową Suwalszczyznę. Na początku podroży zwiedzali Muzeum Wigier, gdzie poznawali zwierzęta żyjące w naszych lasach i uczyli się rysować mazurka i bobra. Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzili też pełne niespodzianek muzeum. Pozostałą część dnia spędzili w Wiosce Wesołych Wędrowców. A w niej- lepili koty z masy solnej, wędrowali razem z Podziomkiem i krasnoludkowymi panienkami, poznawali legendę o tym, skąd wzięła się sieja w jeziorze Wigry. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się niezwykłe pokazy pani Kasi, która udowodniła dzieciom, że kuchnia może być pełna czarów i sztuczek. Wystrzelenie własnoręcznie wykonanych rakiet i olimpiada sportowa dopełniły radości z pobytu w Maniówce. Ta wyprawa pokazała, że Suwalszczyzna to istotnie kraina jak baśń!

Wyprawa na Kozi Rynek - 17.06.2015 r.

  Uczestnicy pocztu sztandarowego ( z p. K. Kiejko) i rozwijających zajęć przyrodniczych ( z p. B. Aleksiejczyk) zapraszają do obejrzenia kilku fotografii z wyprawy do miejsc pamięci narodowej w rezerwacie Kozi Rynek.

Wycieczka do Warszawy

  03.06.2015r. odbyła się wycieczka do Warszawy dla uczniów kl. IV - VI szkoły podstawowej. Pierwszy punktem programu było kino interaktywne w Cinema Parku. Zachwyciły wszystkich podróże kosmiczne, piękno wszechświata, jego nieskończoność i ogrom. Dzieci, oprócz przyswojonej teorii, widziały, słyszały i czuły zjawiska zachodzące w Kosmosie. Po obiedzie udały się na Starówkę na spotkanie z przewodnikiem, gdzie odświeżyły pamięć dotyczącą najważniejszych obiektów tego historycznego miejsca. Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami w ZOO to kolejny punkt programu. Na koniec – Stadion Narodowy. Najpierw tarasy, potem szlak piłkarza – od szatni na płytę boiska. Różne gadżety znanych sportowców przyciągały uwagę wszystkich. W drodze powrotnej też było miło – McDonald's, śmiech i radość w autokarze. Około 1.00 w nocy – powrót do Lipska.
  Wcześniej, tj. 22.05.2015r., odbyła się podobna wycieczka. Uczestnikami były uczniowie kl. IV b i V. W Cinema Parku dzieci w swej wędrówce napotkały cztery żywioły.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317852

Ogląda nas

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna