V Powiatowy Konkurs Ortograficzny

  6 maja 2014 r. w Augustowie w gimnazjum nr 1 odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: Ortografii się nie damy, podstępem ja pokonamy. Wzięło w nim udział 19 uczestników z gimnazjów naszego powiatu, w tym również dwoje uczniów reprezentujących Gimnazjum im. S. Batorego w Lipsku. Byli to Ewa Bienasz i Paweł Szczepanik, zwycięzcy szkolnego etapu Ortograficznej corridy, oboje przygotowywani przez panią Bożenę Muchę. Miło nam poinformować, że Ewa Bienasz zdobyła w konkursie III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

  Więcej na ten temat:
http://augustowskireporter.pl/2229-zmagania-z-ortografia.html

Ognisko

Kilka zdjęć z ogniska klasy II B...

Tydzień matematyczno - przyrodniczy

Tydzień matematyczno - przyrodniczy

  W dniach od 17 do 21 marca w naszej szkole miał miejsce tydzień matematyczno – przyrodniczy. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w ścisłych dziedzinach nauki.
  W poniedziałek odbył się konkurs: sudoku, we wtorek test matematyczny, w środę test przyrodniczy, w czwartek Kangur, a w piątek odbyła się ocena plakatów o tematyce geograficznej, biologicznej i chemicznej.

Czytaj więcej: Tydzień matematyczno - przyrodniczy

Pierwszy dzień wiosny

  Wiosna nadeszła dzień wcześniej. Nic dziwnego, bociany już przyleciały, a uczniowie dawno wybudzili się z zimowego snu. Nadszedł czas wiosennego ożywienia, więc należało świętować.

Czytaj więcej: Pierwszy dzień wiosny

Ortograficzna corrida 2014 r.

  25 lutego 2014 r. wszyscy uczniowie gimnazjum przystąpili do pisania testu kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych w ramach konkursu Ortograficzna corrida 2014 r. Test składał się z 12 dość zróżnicowanych zadań badających poziom opanowania tej trudnej umiejętności.

  Oto najlepsi uczniowie z poszczególnych klas i liczba zdobytych przez nich punktów (na 100 możliwych).

  • Kl. I A: Monika Danilczyk – 71 pkt., Dominika Dobrowolska – 64 pkt., Ewelina Lisowska - 64 pkt.
  • Kl. I B: Ewa Tarasewicz – 71 pkt., Edyta Grabowska – 61 pkt.
  • Kl. I C: Justyna Łukaszewicz – 68 pkt., Aleksandra Gawrylik – 61 pkt.
  • Kl. II A: Maciej Zielepucha – 80 pkt., Martyna Gramacka – 77 pkt.
  • Kl. II B: Katarzyna Borodziuk – 63 pkt., Piotr Zdankiewicz – 61 pkt.
  • Kl. II C: Radosław Kieczeń – 76 pkt., Justyna Sztukowska – 70 pkt.
  • Kl. III A: Izabela Korycka- 70 pkt., Zuzanna Lisowska – 68 pkt.
  • KL. III B: Przemysław Borodziuk – 65 pkt., Beata Sobolewska – 64 pkt.
  • Kl. III C: Ewa Bienasz – 89 pkt., Paweł Szczepanik – 81 pkt.

  Wszystkim najlepszym w swoich klasach gratulujemy! Jak widać z zestawienia, najwyższe wyniki w szkole osiągnęli: Ewa Bienasz, Paweł Szczepanik i Maciej Zielepucha. Ci uczniowie to mistrzowie ortografii w naszej szkole. Gratulujemy!

Dzień Kobiet 2014

  Kobiety, dziewczyny jakie są każdy widzi. Wdzięczny to temat nie tylko dla poetów i pisarzy. Każdy chyba musi się z tym problemem zmierzyć, wcześniej czy później. Tym razem klasy IIIB i IIIC pod kierunkiem Pani Ani Haraburdy podjęły wyzwanie i przygotowały montaż z okazji Dnia Kobiet. Był to efektowny debiut chłopaków, którzy dotąd rzadko występowali na estradzie, ale z tym większym uznaniem przyjęliśmy ich aktorskie próby. Był czas na wspominanie dziewczyn z tamtych lat, westchnienia i tęsknoty w słowie i w piosence o kobiecych walorach przeróżnych.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet 2014

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436977

Ogląda nas

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.