Ortograficzna corrida 2016

Ortograficzna corrida 2016

  W tym roku szkolnym zostały nieco zmienione zasady konkursu ortograficznego dla uczniów gimnazjum. W „Ortograficznej corridzie 2016" brali udział wszyscy uczniowie, którzy 22 lutego br. napisali test kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych. Najlepiej napisała go klasa III A, która otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora ZSS w Lipsku oraz nagrodę –niespodziankę.

Czytaj więcej: Ortograficzna corrida 2016

Łyk historii i kultury

Łyk historii i kultury

  W środę 24 lutego 2016 r. uczniowie klas trzecich i nieliczne osoby z klas drugich gimnazjum udali się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl „Czarnobyl. Last minute". Dla niektórych z nas było to pierwsze zetknięcie z prawdziwym teatrem i jego atmosferą, więc wyjazd poprzedziły lekcje poświęcone zasadom teatralnego savoir-vivru.

Czytaj więcej: Łyk historii i kultury

Ślubowanie gimnazjalistów

  Dnia 6 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Uczniowie składali przyrzeczenie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia gimnazjum. Przeżycia były ogromne.

Dzień patrona gimnazjum

  Jak co roku w rocznicę nadania praw miejskich Lipskowi obchodzimy święto patrona gimnazjum. W części oficjalnej imprezy młodzież przedstawiła sylwetkę założyciela miasta Lipska Stefana Batorego, po czym przystąpiliśmy do części bardziej rozrywkowej. Na tegoroczne obchody złożyły się cztery działania: konkurs wiedzy o patronie gimnazjum i regionie, konkurs pieśni patriotycznej, a także konkurs plastyczny i konkurs na prezentację multimedialną.

Czytaj więcej: Dzień patrona gimnazjum

Ognisko gimnazjalistów

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436452

Ogląda nas

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna