Podsumowanie sukcesów, wyników nauczania uczniów gimnazjum w drugim półroczu r.szk. 2014/2015

  Prezentacja podsumowującą osiągnięcia, sukcesy oraz wyniki nauczania uczniów naszego gimnazjum w drugim półroczu r. szk. 2014/2015. Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z apelu.

Rok 2014/2015 Rokiem Szkoły Zawodowców

  27 maja 2015r. uczennica klasy III C Gimnazjum w Lipsku Aleksandra Bogdan odebrała nagrodę od Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim Konkursie „Szkoła Zawodowa - mój wybór" (etap wojewódzki, kategoria – praca plastyczna). Serdecznie gratulujemy zwycięstwa!

Targi Edukacyjne 2015

  W środę 29 kwietnia 2015 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w I Targach Edukacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Gimnazjaliści wraz z wychowawcami mieli możliwość obejrzenia stoisk przygotowanych przez poszczególne szkoły ponadgimnazjalne z powiatu augustowskiego. Zwiedziliśmy niektóre pracownie ACE i II LO oraz bursę szkolną. Młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się prezentacjom, ponieważ przed nią trudny wybór dalszej drogi kształcenia. Mamy nadzieję, że targi pomogły im w podjęciu właściwych decyzji.

Spotkanie z przedstawicielami PSP w Augustowie

  W dn. 21 maja 2015 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami oraz p. Jolantą Krawczuk, nauczycielką edukacji dla bezpieczeństwa, która zorganizowała wyjazd, wyruszyli do Augustowa. Tam spotkaliśmy się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej, którzy zapoznali nas z tajnikami pracy w zawodzie strażaka. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o akcjach ratowniczych z udziałem PSP, zapoznali się też z dyspozytornią i pracującymi tam ludźmi. Przede wszystkim jednak z ciekawością obejrzeliśmy pokaz sprzętu ratowniczego, a nawet mieliśmy możliwość przymierzenia niektórych części garderoby strażaka.
  Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka okazała się pouczająca i z pewnością zaspokoiła naszą ciekawość na temat pracy straży pożarnej.

Tajemnica wyjaśniona

  W piątek 27.02.2015r. uczniowie klas trzecich i drugich naszego gimnazjum wyjeżdżali do kina „Iskra" w Augustowie na film Gra tajemnic w reżyserii Mortena Tylduma.
  Film przedstawia historię wybitnego matematyka i szyfrologa brytyjskiego Alana Turinga, który wraz z innymi współpracownikami złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy, a wynaleziona przez nich maszyna stała się prototypem pierwszego komputera. Ciekawa fabuła, wartka akcja, różnorodne wątki sprawiły, że film oglądało się z wielka przyjemnością. Na podziw zasługuje też wspaniała gra aktorska Benedicta Cumberbatcha, który wcielił się w postać głównego bohatera, geniusza matematycznego mającego jednak ogromne problemy w kontaktach społecznych.
  To wszystko sprawiło, że film oglądało się z prawdziwą przyjemnością, więc młodzież naszego gimnazjum była zadowolona z pożytecznie i miło spędzonego czasu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396541

Ogląda nas

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna