"Śladami Powstania Styczniowego"

"Śladami Powstania Styczniowego"

  22 maja 2013r miał miejsce objazd historyczny – „Śladami Powstania Styczniowego" w powiecie augustowskim (trasa objazdu: Lipsk – Krasnybór – Kozi Rynek – Gruszki – Skieblewo – Lipsk). Wzięły w nim udział dwie klasy naszego gimnazjum: I A i II B wraz z nauczycielami historii (K. Żabicka, T. Rutkowska, W. Jarmusik).
  Celem objazdu było pokazanie miejsc związanych z działaniami oddziału Konstantego Ramotowskiego „Wawra" oraz zaangażowanie lokalnej ludności w walki powstańcze. Dzięki odwadze i ofiarności społeczeństwa pamięć o tamtych wydarzeniach przetrwała. Pomniki i tablice upamiętniające ważne bitwy to świadectwo bohaterstwa powstańców, ale także testament dla pokoleń, które powinny wiedzieć, komu zawdzięczają wolność i niepodległość.

Czytaj więcej: "Śladami Powstania Styczniowego"

Trzymamy kciuki

  W dn. 13-15 listopada br. odbędą się egzaminy próbne klas trzecich gimnazjum. Pierwszego dnia uczniowie będą się zmagać z historią i wiedzą o kulturze oraz z językiem polskim. Następnego dnia przystąpią do zadań z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a trzeciego – z języka obcego (angielskiego lub rosyjskiego)na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

  Ten egzamin ma być swoistą próbą generalną przed egzaminem właściwym w kwietniu. Daje szanse na nadrobienie zaległości  i łatwiejsze poradzenie sobie ze stresem. Trzymamy kciuki za trzecioklasistów i życzymy im wielu sukcesów.

Dzień Samorządności w gimnazjum

Dzień Samorządności w gimnazjum

Zdjęcia z Dnia Samorządności w gimnazjum.

Zdrowy styl życia

  W naszym gimnazjum w listopadzie odbyła się akcja zorganizowana przez zespół profilaktyczny promująca zdrowy styl życia, informująca o szkodliwości palenia i zniechęcająca „palaczy”  do sięgania po papierosy. Wykonano gazetkę ścienną na korytarzu szkolnym. Odbył się również konkurs między klasowy na najciekawszy wiersz o w/w tematyce.
  I miejsce wywalczył  Radosław Kieczeń z klasy IC, II - Maciej Protasiewicz i Rafał Tarasiewicz z klasy IIIA, III - Dawid Sołowianiuk z klasy IB. Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali wyróżnieni : Joanna Parfieńczyk i Magda Hejdeman-kl.IIIB,  Karolina Kulaszewicz-kl.IIB, Ola Wnukowska, Kasia Błaszczyk, Asia Czokało-kl.IIC, Justyna Sztukowska- kl.IC.
Zwycięzcom i wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435677

Ogląda nas

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna