6 Lipska Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry"

Instruktorzy:

 - drużynowa - hm. Elżbieta Bielawska,
 - przyboczna - hm. Bożena Zaniewska,
 - przyboczny - hm. Leszek Zaniewski.


Powiewa na wietrze biało-czerwona

Powiewa na wietrze biało-czerwona

  Jeszcze przed majowym weekendem na ulicach naszego miasteczka pojawiły się biało-czerwone flagi. W ten sposób mieszkańcy przygotowali się do obchodów ważnego święta państwowego, jakim niewątpliwie jest Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi.

Czytaj więcej: Powiewa na wietrze biało-czerwona

Dzień Myśli Braterskiej 2013

Dzień Myśli Braterskiej 2013

„Spójrzmy w ogień, który płonie, bijąc w niebo snopem iskier.
Spójrzmy w ogień – w nim uśpione, dni odległe, znów dziś bliskie.
Posłuchajmy: echo niesie, tamte pieśni sprzed lat wielu.
Posłuchajmy: one przeszłość, przywoływać tak umieją.
Złączmy dłonie w jednym kręgu, obok siebie starzy, młodzi.
Złączmy dłonie, niech wspomnienie, z dniem dzisiejszym parę tworzy…”

  Dzień Myśli Braterskiej to dla każdego harcerza czas szczególny. Tego dnia staramy się głosić ideę braterstwa i przyjaźni. Jest to też okazja do wspomnień, spojrzenia w przeszłość i przypomnienia ludzi, których spotkaliśmy na swojej harcerskiej drodze oraz zdarzeń, które na zawsze zostawiły ślad w naszym życiu.

Czytaj więcej: Dzień Myśli Braterskiej 2013

I ŻUBR ŻYJE W PUSZCZY

I ŻUBR ŻYJE W PUSZCZY

  Pod takim hasłem w dn. 23.01 – 25.01 2013r. odbył się tegoroczny biwak zimowy 6 LDHSG „Żubry” w Lipsku.  Tematyka biwaku związana była z przyrodoznawstwem, a w szczególności z poznawaniem terenów Puszczy Augustowskiej.
  Największą atrakcją biwaku był z pewnością wyjazd do Nadleśnictwa Augustów.

Czytaj więcej: I ŻUBR ŻYJE W PUSZCZY

AKCJA: KASZTANY I ŻOŁĘDZIE

  Jesień to pora, kiedy przyroda powoli przygotowuje się do zimy. Co roku harcerze z naszej drużyny w swoisty sposób włączają się w te przygotowania poprzez zbiór karmy dla zwierząt na zimę.
  W tym roku po raz kolejny poszczególne zastępy przystąpiły do rywalizacji w zbieraniu kasztanów i żołędzi. Najwięcej karmy zebrał zastęp naszych najmłodszych harcerek. Po zakończeniu akcji poszczególne zastępy otrzymały słodkie upominki.
  Zebrana przez nas karma została przekazana dla przedsiębiorcy leśnego p. Wojciecha Zaniewskiego. Mamy nadzieję, że pomoże ona zwierzętom przetrwać trudny zimowy okres i uchroni je przed głodem. 

Harcerze u źródeł Biebrzy

  7 października już po raz czwarty harcerze z drużyn Hufca Sokółka udali się na wędrówkę w poszukiwaniu źródeł Biebrzy. Za przygotowanie rajdu odpowiedzialne były dwie drużyny: 1DDH „Gladius” i 4NDHSG „Złote Lwy”.

Czytaj więcej: Harcerze u źródeł Biebrzy

Palą się znicze...

"Palą się znicze…
Przypominają,
że ktoś odchodzi,
inni zostają.

Pośród cmentarzy
cichych uliczek
jak wierna pamięć –
palą się znicze…"
 
Ryszard Przymus

 

  Jak co roku w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych harcerze udali się na cmentarz, aby zadbać o miejsce pochówku tych, którzy odeszli przed nami. Uporządkowany został Grób Nieznanego Żołnierza oraz wyszukane i wybrane przez samych harcerzy opuszczone i zaniedbane mogiły. Każdy zastęp sprzątnął dwa takie groby. Po wykonanej pracy odczuwaliśmy satysfakcję, że mamy swój wkład w obchody dni poświęconych zmarłym.
  1 listopada harcerze pełnili warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, aby w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy oddali swe życie za wolność Ojczyzny, jak też przy nagrobku dh. Krystyny Bartoszewicz, zasłużonej działaczki ZHP ziemi lipskiej. Zapaliliśmy również symboliczne znicze na znak naszej pamięci o tych, których nie ma już wśród nas...

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317467

Ogląda nas

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.