W 70. ROCZNICĘ OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ

  W niedzielę, 19 lipca, na wzgórzu w Gibach zebrało się wielu ludzi, aby uczcić pamięć setek Polaków – ofiar największej zbrodni sowieckiej popełnionej po zakończeniu II wojny światowej – Obławy Augustowskiej, zwanej także Małym Katyniem. Oddziały sowieckie aresztowały kilka tysięcy osób, z których ok. 600 osób nigdy nie powróciło do domów i do dziś ich losy nie są znane.

Czytaj więcej: W 70. ROCZNICĘ OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ

HARCERZE NA DNIACH LIPSKA

  W dniach 13-14 czerwca w naszym miasteczku już po raz kolejny świętowaliśmy Dni Lipska. W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda. Było wiele atrakcji i wydarzeń kulturalnych.
  W sobotnie popołudnie z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lipska odbyła się gra miejska. Wzięli w niej udział również nasi harcerze. Patrole przeszły przez 6 punktów, na których trzeba było wykonać różne zadania związane z historią i tradycjami Lipska. Jednym z zadań było np. przebranie jednego z członków patrolu w strój Stefana Batorego. Były również zadania plastyczne, jak również wymagające pewnej wiedzy na temat Lipska.

Czytaj więcej: HARCERZE NA DNIACH LIPSKA

Z WIZYTĄ W STRAŻY GRANICZNEJ

  Piątkowa zbiórka (22 maja) była zdecydowanie nietypowa. Harcerze zostali zaproszeni na Placówkę Straży Granicznej w Lipsku. Nasza wizyta rozpoczęła się od obejrzenia pojazdów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy w pracy. Następnie zwiedziliśmy część pomieszczeń znajdujących się w budynku placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sala zatrzymań. Podczas drugiej części wizyty harcerze mieli szansę poznać kulisy pracy funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się, jak wygląda droga do podjęcia pracy w tym zawodzie. Funkcjonariusze przygotowali też pokaz sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, jak również przypomnieli zasady postępowania w nagłych wypadkach.
  Dwie godziny minęły bardzo szybko, szczególnie że tematyka spotkania była ciekawa, a atmosfera bardzo ciepła. Mamy nadzieję, że współpraca z SG zaowocuje częstszymi spotkaniami i wspólnymi przedsięwzięciami.

ZLOT HUFCA 2015

  W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w bazie harcerskiej „Kamionek" w Kamiennej Nowej odbył się zlot drużyn Hufca Sokółka. W tym roku na zlocie pojawiło się wyjątkowo dużo zuchów i harcerzy. Naszą drużynę reprezentowała grupa 20 harcerzy.

Czytaj więcej: ZLOT HUFCA 2015

POWRÓT NA SCENĘ

  W sobotę, 16 maja, w Sokółce odbył się tegoroczny Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej. W kinie „Sokół" zebrało się liczne grono zuchów i harcerzy z naszego hufca. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach: gromada zuchowa, drużyna harcerska, grupa wędrownicza oraz soliści. W każdej z kategorii prezentowane były dwie piosenki o tematyce harcerskiej lub turystycznej. Ciepła atmosfera podczas występów sprzyjała dobrej zabawie.
  Nasza drużyna zaprezentowała dwa utwory: „U wrót lasu" i „Kamyk", a solistka – Kinga Dobko – wystąpiła w piosenkach: „Tak jak ptaki" oraz „Wiklina". Ku naszemu zaskoczeniu i radości w obu kategoriach zajęliśmy pierwsze miejsca i tym samym uzyskaliśmy przywilej zorganizowania festiwalu w przyszłym roku. Gratulujemy Kindze oraz całej drużynie i życzymy dalszych sukcesów.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395204

Ogląda nas

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna