ŚWIĘTO NASZEJ PARAFII

ŚWIĘTO NASZEJ PARAFII

  2 sierpnia był wyjątkowym dniem dla wiernych z naszej parafii. To dzień corocznego odpustu parafialnego, ale też 100. rocznica konsekracji naszej świątyni. Podczas takich uroczystości nie mogło zabraknąć harcerzy.
  Instruktorzy i harcerze uczestniczyli w oprawie liturgicznej uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ks. Biskup Romuald Kamiński. Wzięli też czynny udział w procesji wokół kościoła, a także pikniku, organizując gry i zabawy dla chętnych dzieci. Pomogliśmy też w przygotowaniu oraz uprzątnięciu miejsca przeznaczonego na piknik. Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja.

GODZINA „W"

GODZINA „W"

  1 sierpnia bieżącego roku obchodziliśmy 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji harcerze Chorągwi Białostockiej ZHP podjęli szereg inicjatyw. Nasza drużyna również włączyła się w te obchody.
  Część drużyny wzięła udział w grze miejskiej pod hasłem „Mały Powstaniec". O godzinie 15:00 nasz patrol na czele z dh Leszkiem wyruszył na wędrówkę po tajnych kwaterach powstańców warszawskich rozmieszczonych w różnych punktach w centrum miasta. Na trasie mieli do wykonania zadania, z którymi poradzili sobie bardzo dobrze i w efekcie otrzymali piękną statuetkę „Małego Powstańca". Druga część drużyny miała w tym czasie możliwość zwiedzenia Muzeum Wojska. Poszczególne sale poświęcone kolejnym okresom z historii Polski zaskoczyły nas niezwykłymi eksponatami i ekspozycjami. Każdy mógł tam znaleźć coś, co go interesuje. Niektóre fakty opowiadane przez pracowników zaskakiwały, a obejrzany film poruszył serce niejednego harcerza.

Czytaj więcej: GODZINA „W"

NA SŁUŻBIE W EŁKU

NA SŁUŻBIE W EŁKU

  W sobotę, 7 czerwca, w Ełku miało miejsce uroczyste zakończenie peregrynacji Cudownego Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry w naszej diecezji. Uroczystość zgromadziła tłumy wiernych, a przewodniczył jej metropolita krakowski ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
  Podczas modlitewnego spotkania na Placu Jana Pawła II nie zabrakło też pełniących służbę harcerzy. Wśród nich znalazła się też grupa harcerek z naszej drużyny wraz z instruktorami. Harcerze pełnili służbę porządkową, roznosili wodę i biuletyny, towarzyszyli księżom podczas udzielenia Komunii Św., tworzyli szpaler podczas procesji z Cudownym Obrazem. Przedstawiciele każdej drużyny mieli zaszczyt pełnić wartę przy Obrazie Jasnogórskiej Pani.
  Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia każdy harcerz otrzymał znaczek z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

POD NAMIOTAMI

  Pierwszy weekend czerwca był dla naszych harcerzy czasem spotkania z bracią harcerską Hufca Sokółka. W dniach 6 – 8 czerwca w bazie harcerskiej w Kamiennej odbył się kolejny już Zlot Hufca. Naszą drużynę reprezentowała grupa 12 harcerzy.
  Tematem przewodnim 3-dniowego biwaku było uczczenie 10-lecia nadania hufcowi imienia hm. Witolda Biziuka. Zajęcia programowe odbywały się w czterech grupach metodycznych. Były to zajęcia różnorodne, m.in. gry terenowe, zajęcia z ratownictwa medycznego czy też poznawanie życiorysu bohatera hufca. Momentem kulminacyjnym było sobotnie ognisko, przy którym harcerze wspólnie zawiązali krąg wokół ognia, aby podsumować minione dni oraz podziękować za wspólnie spędzony czas. Podczas zlotu powstał krótki film będący jego wizytówką.

Z WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ

Z WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ

  Nasza drużyna ma wielu przyjaciół. Wśród nich są z pewnością członkowie i podopieczni Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". Z tym większą przyjemnością przyjęliśmy ich zaproszenie i delegacja harcerzy wraz z instruktorami wzięła udział w uroczystości 10-lecia powstania stowarzyszenia.
  Było to niezwykłe wydarzenie. Wspominano kolejne lata działalności oraz dziękowano wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób tę działalność wspierali. Nasza drużyna również otrzymała przepiękne podziękowanie za „zaangażowanie oraz życzliwą współpracę przy realizacji zadań na rzecz osób niepełnosprawnych i dzieci potrzebujących pomocy". Instruktorki otrzymały dodatkowo róże
z rąk dzieci - podopiecznych stowarzyszenia. Nie zabrakło też łez wzruszenia podczas występu osób niepełnosprawnych wspieranych przez wolontariuszy – młodzież naszej szkoły.

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ U PRZYJACIÓŁ

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393778

Ogląda nas

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna