HARCERSKIE PÓŁKOLONIE

  W dniach 23.01.- 27.01.2017r. dwie grupy harcerek z 6LDHSG "Żubry" zakończyły udział w półkoloniach. W Samorządowym Przedszkolu w Lipsku pod hasłem "Zimowe Rytmy" realizowały swoje zadania z przedszkolakami. Natomiast w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku w myśl zasady "Trenuj i wygrywaj" grupa harcerek i niezrzeszonych uczennic gimnazjum trenowała piłkę ręczną.

ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

„Odważnie twórzmy pokój" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. To światło 16 grudnia dotarło do naszej drużyny podczas pierwszej uroczystej wigilii. Zaszczycili nas również goście: p. Burmistrz, panie Dyrektor ZSS, Komendant Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszem, wiceprezes TPL, przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". Były jasełka, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i wspomnienia.

Czytaj więcej: ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

HARCERZE JADĄ DO WARSZWAWY!

  Po raz 3 z rzędu wśród grona zwycięskich drużyn w konkursie na Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju znalazła się nasza drużyna harcerska „Żubry"! Będziemy reprezentować Hufiec ZHP Sokółka - Gminę Lipsk podczas służby w Warszawie roznosząc Betlejemskie Światło Pokoju do centralnych instytucji państwowych, mających swoje biura w Warszawie.
  Do 20 listopada trwał konkurs na Ambasadorów Światła. W ramach zadania konkursowego, drużyny z całej Polski musiały stworzyć film, który pokazywał ich działalność.

JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

   Zgodnie ze słowami znanej nam piosenki 12 grudnia dziewięciu naszych harcerzy wraz z instruktorem dh Leszkiem wyruszyła na przygodę „życia" w ramach akcji Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju do Warszawy. Pierwszą noc spędziliśmy w hostelu Emma dzięki życzliwości Rady Rodziców ZSS w Lipsku. DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie za pokrycie kosztów naszego noclegu. Następnego dnia od godziny 9.00 byliśmy już gotowi do pełnienia służby. Całym naszym patrolem wraz z przedstawiciela KG ZHP na czele z dh Naczelnik Małgorzatą Sinicą udaliśmy się na spotkanie z panią Premier oraz Radą Ministrów. W miłej atmosferze przekazane zostało światło betlejemskie, a dh Diana Danilczyk przekazała Pani Premier okolicznościową bombkę. Pozostali nasi harcerze wręczyli ministrom przygotowane przez KG ZHP upominki. Tego samego dnia odwiedziliśmy jeszcze: BOR- dh. Diana, Adriana oraz Julia a, dh Dominika, Iza, Weronika, Daniel oraz Hubert- Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czytaj więcej: JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

  W piątek 25.11.2016 r. 31 naszych harcerzy wraz z instruktorami udało się do Kuźnicy na hufcową zabawę andrzejkową. Za nim dotarliśmy na miejsce imprezy odwiedziliśmy ks. Jarka- kapelana harcerzy prawosławnych naszego hufca. Zwiedziliśmy cerkiew w Kuźnicy, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o wierze prawosławnej, a na koniec wspólnie się pomodliliśmy.

Czytaj więcej: NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313935

Ogląda nas

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna