"Poszukiwacze zaginionych sów"

  W dniach od 3 do 7 października 2016r. w naszej bibliotece ukryło się 15 sów. Do każdej sowy przypisany był odpowiedni numer i wyraz.
Zadaniem uczniów było odnalezienie wszystkich ptaków i ułożenie hasła. Na przerwach biblioteka oblegana była przez uczniów zarówno ze szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum. Wszyscy chcieli odszukać ukryte ptaki i ułożyć hasło.

Lekcje biblioteczne w klasach III gimnazjum

  Zabawa: „Baw się słowami". Zadaniem uczniów było ułożenie z wyciętych z gazety wyrazów haseł. Każda grupa otrzymała ten sam zestaw słów. Uczniowie prześcigali się w układaniu jak najdłuższych i najciekawszych wskazówek do życia.

Rok Sienkiewicza

  Kontynuując działania związane z obchodami roku Sienkiewicza w bibliotece szkolnej wykonano gazetkę ścienną poświęconą naszemu Nobliście oraz urządzono wystawkę Jego książek.

"Co czwarta wróżka podarowała królewnie ?"- konkurs plastyczny

  Kilka tygodni temu uczniowie klas II szk. podstawowej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej promującej twórczość Henryka Sienkiewicza. Po zapoznaniu się z treścią bajki uczniowie wykonali prace plastyczne na temat- ,,Co czwarta wróżka podarowała królewnie?". Uczniom klasy I i klas IV- bajkę przeczytali rodzice w domu. Treść bajki otrzymali na wywiadówce szkolnej.
Wszystkie prace zostały wyeksponowane na gazetce.
  Dziękujemy za włożoną pracę. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

2016 ROKIEM SIENKIEWICZA

200px-Henryk SienkiewiczSejm i Senat RP podjęły w grudniu 2015r. uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2016 - ,,ROKIEM HENRYKA SIENKIEWICZA"

W tym roku mija setna rocznica śmierci i sto siedemdziesiąta rocznica urodzin.

  Lekcja biblioteczna w klasach drugich SP:
  Uczniowie:

  • zapoznali się z krótkim życiorysem pisarza,
  • wysłuchali fragm. bajki,
  • redagowali ustnie zakończenie utworu,
  • wykonali ilustrację do tekstu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396462

Ogląda nas

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna