Sprawozdanie z pracy biblioteki za I półrocze r. szk. 2018/19

  W I półroczu biblioteka szkolna zorganizowała i przeprowadziła szereg działań.   
Na korytarzu szkolnym wykonano gazetkę informującą o korzyściach płynących  z czytania książek oraz planowanych działaniach.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z pracy biblioteki za I półrocze r. szk. 2018/19

Sprawozdanie z realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, Biblioteka Szkoły Podstawowej im. A. Milewskiej w Lipsku otrzymała w roku 2018 środki finansowe (15 tys. zł, w tym 3 tys. zł wkładu organu prowadzącego) na zakup książek. Dzięki temu biblioteka wzbogaciła się o 912 pozycji: nowości wydawniczych - 370 (tj ok. 40%)oraz lektur szkolnych - 542 (ok. 60%).

Czytaj więcej: Sprawozdanie z realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”

Wyniki konkursów bibliotecznych

"Poszukiwacze zaginionych tytułów"

W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Poprawnie rozwiązała zadania  1 uczennica;

"Mirabelka – kiełkująca historia"

   Biblioteka szkolna w ramach udziału w akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” , której organizatorem akcji jest Barbara Maria Morawiec, red. nacz. serwisu Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl) a współorganizatorem akcji jest Wydawnictwo Zielona Sowa, przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas IV i Va szkoły Podstawowej.

Czytaj więcej: "Mirabelka – kiełkująca historia"

"Fotobudka"

  To konkurs na najciekawsze zdjęcie promujące książkę. Wszystkie fotki są ciekawe i dlatego spróbujemy rozstrzygnąć ten konkurs przy waszym udziale.Wybrane zdjęcia umieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły z możliwością głosowania na wybraną fotkę. Szczegóły wkrótce.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421915

Ogląda nas

Odwiedza nas 449 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna