„Działalność misyjna w Kościele"

  Tak brzmiał tytuł konkursu plastycznego, który zorganizowała Caritas Diecezji Ełckiej i Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Na ten konkurs wysłaliśmy 9 prac i 6 z nich otrzymało nagrody! Weronika Krzywicka została laureatką I miejsca w kategorii klas I-III. Wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne otrzymali Marta Boruch z kl. Ib i Mateusz Boruch z kl. IVa. Na konkurs w kategorii szkół gimnazjalnych wysłaliśmy 3 prace i wszystkie zostały zauważone! To nasze uczennice zdobyły 3 pierwsze miejsca! Justyna Sadowniczyk z kl.3A- I miejsce, Klaudia Radziewicz z kl. IA- II miejsce, natomiast Kinga Dobko z kl. Ib- III miejsce. Gratulacje! Nagrody zostały wręczone 30 maja 2015r. podczas Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego w Ełku. Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Boruch.

Dzień Europy 2015

  W dniu 11.05.2015r., w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Był to drugi etap podróży, tym razem, po krajach Europy zachodniej. Pierwszym państwem były Niemcy. Tu spotkaliśmy znakomitych kompozytorów: Jana Sebastiana Bacha (Kacper Buraczyk )oraz Ludwiga van Beethovena ( Rafał Radziewicz ). Pojawił się również sam wielki Einstein ( Kacper Krzywicki ).Obejrzeliśmy też scenkę z bajki pt. "Czerwony Kapturek" (Jakub Jabłoński, Kinga Kasjan). W Bawarii zobaczyliśmy występ króla jodłowania Franzla Langa (Jakub Jabłoński).

Czytaj więcej: Dzień Europy 2015

SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

  20. marca 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. W ten sposób już od wielu lat witamy wiosnę.
Rozpoczęliśmy o godz. 8.00 krótkim porannym apelem, podczas którego „Mała Pasja"- czyli zespół taneczny działający w SP wprowadził nas w radosną atmosferę.
  Po apelu kl. I-III udały się do M-GOK-u, gdzie spotkały się z p. Marcinem Lićwinko– przedstawicielem Pracowni Architektury Żywej. Podczas zajęć dzieci poznały kwiaty rosnące nad Biebrzą. A następnie wróciły do szkoły, gdzie wykonały prace plastyczne przedstawiające OBUWIKA- kwiat rosnący nad naszą rzeką.
  W tym samym czasie uczniowie klas IV- VI bawili się podczas karaoke. Na 3. i 4. godz. lekcyjnej pod czujnym okiem swych wychowawców tworzyli plakaty prezentujące klasę- rysując i opisując siebie. Powstały istne arcydzieła, które można podziwiać na I piętrze naszej szkoły.
Uczniowie klas gimnazjalnych mieli nieco inną kolejność- najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami, a potem śpiewali głośno i radośnie na karaoke.

Czytaj więcej: SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

Zebranie z rodzicami

  22. 01. 2015 r. na zebraniu z rodzicami wystąpił zespół taneczny prowadzony przez panie: Wiolettę Rokita i Krystynę Bochenek. Uczestnikami są uczennice kl. IV – VI szkoły podstawowej.
Oto dziewczęta w tańcu z gatunku ZUMBy do utworu „ BORO – BORO".

  Następnie wystąpiła kl. III pod kierunkiem pani Ewy Sapieszko we współpracy z panię Wiolettą Rokita w 2 kolędach granych na fletach.

  Na koniec zaprezentowały się mażoretki pod kierunkiem pani Karoliny Karpińskiej. Początek istnienia grupy związany jest z działalnością orkiestry dętej i sięga 2006 roku. Obecnie grupa działa przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Od 2012 roku opiekunem grupy jest pani Karolina Karpińska. Formacje mażoretek tworzą uczennice szkoły podstawowej. Grupa bierze udział w gminnych wydarzeniach kulturalnych oraz reprezentuje nasz region na forum województwa podlaskiego. Aktualny skład grupy rozpoczął próby w Październiku 2014 roku, a efekty dotychczasowej pracy zostaną Państwu niebawem zaprezentowane.

  Występy dostarczyły rodzicom, nauczycielom wielu wrażeń estetycznych.

Wywiadówka

Spotkanie z rodzicami uczniów ZSS w Lipsku
22.01 2015r.(czwartek) o godz. 15.10.

Porządek :

Zebranie ogólne – korytarz I piętro,

Spotkanie z wychowawcami w klasach.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313901

Ogląda nas

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.