„Czad i Ogień. Obudź czujność"

  10.01.2017 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie w ramach kampanii społecznej : " Czad i Ogień. Obudź czujność" przeprowadziła w naszej szkole spotkania edukacyjne we wszystkich grupach wiekowych. Celem tego programu było wzmocnienie świadomości społecznej o przyczynach i skutkach powstawania pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla.

Z życzeniami...

bn2016

Dobre uczynki

DSCF5268  Pochwal się Dobrym Uczynkiem, tym wykonanym i tym zaplanowanym - to akcja w naszej szkole, która miała zachęcać wszystkich – dużych i małych do produkcji dobra wokół nas i bezinteresownych działań na rzecz innych. Miała być inspiracją do zrobienia czegoś dobrego i pożytecznego. Dobry uczynek miał być dobrowolny, bezinteresowny i uczyniony dla drugiej osoby. Wszystkie dobre uczynki, duże i małe, sprawiły, że postanowiliśmy przydzielić serduszka. Serduszko jest tym większe, im więcej dobrych uczynków się pojawiło. Wasze serducha mogą urosnąć, gdyż akcję będziemy powtarzać. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!

NIEBIAŃSKI FIGIEL

"W zgiełku tego świata brakuje radości.
Ciepło i miłość z Dzieciną zagości.
A to rzecz ważniejsza i radośniejsza,
Niż wielkie bogactwo i władza największa!
Niczym jest wszelkie na Ziemi rządzenie.
Więc czas już wielbić Boga z narodzeniem!"

  Uczniowie klas 3a i 3b, przygotowani przez swoje Panie Wychowawczynie- p. G. Leszkowicz i p. M. Rakus, przybliżyli nam istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: NIEBIAŃSKI FIGIEL

„A to Polska właśnie..."

„A to Polska właśnie..."

  10.11.2016r. odbyła się uroczysta akademia z okazji listopadowego Święta Niepodległości. Fabuła scenariusza została mocno naznaczona patriotyzmem. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk słyszany w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.
  Klasy IIA, IIB i IIC zaprezentowały się w pięknej, naznaczonej symbolami inscenizacji. Patriotyczne pieśni (wspomagane przez Angelikę Danilczyk, Laurę Sztukowską i Daniela Parfieńczyka z kl. IIIA) wzruszały i „szarpały za serce". W niejednym oku zakręciła się łza.
Symboliczna scena pantomimiczna rozbiorów Polski przyciągała wzrok. Mocnym akcentem kończącym inscenizację była piosenka „966" wraz z prezentacją.
Powagi uroczystości dodali harcerze z 6 Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej "Żubry" z opiekunami phm. Elżbietą Bielawską, phm. Bożeną Zaniewską i phm. Leszkiem Zaniewskim.
  Za przygotowanie uroczystości byli odpowiedzialni wychowawcy klas drugich: p. Ewa Renkowska, p. Zbigniew Krzywicki, p. Wiesław Zakrzewski i p. Krystyna Bochenek. Oprawę muzyczną przygotowała p. Wioletta Rokita.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435719

Ogląda nas

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna