Akademia Podróżowania

  Zapraszamy na niecodzienną lekcję podróży po Antarktydzie, którą poprowadzi podróżnik Piotr Horzela. Zajęcia odbędą się w dniu 25 listopada w MGOK w Lipsku w trzech grupach wiekowych.

Współcześnie o patriotyzmie

  Pod takim hasłem w dniu 12 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Lipsku odbyła się konferencja patriotyczno-wychowawcza. Zorganizowana ona została przez Dyrektora ZSS i Burmistrza Lipska we współpracy z Podlaskim Kuratorem Oświaty, Komendą Chorągwi ZHP w Białymstoku, Podlaskim Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru oraz Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej: Współcześnie o patriotyzmie

Koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Koncert życzeń

  13 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Klasa IV przygotowała Koncert Życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły . Prowadzący Weronika Krzywicka i Kacper Jabłoński złożyli podziękowania i serdeczne życzenia dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytowanym pracownikom ZSS w Lipsku, dedykując piosenki, wiersze i tańce. Na zakończenie koncertu uczniowie zagrali na fletach „Sto lat" . Uczniowie wręczyli laurki jako wyraz wdzięczności za trud włożony w nauczanie i wychowanie.

BRĄZOWY KAMERTON CHÓRU TREMOLO

  Gmina Lipsk jest niewielka , liczy ok. 5 tys. mieszkańców, nasza szkoła to tylko 439 uczniów, a szkolny chór prowadzony przez Panią Urszulę Bobrowską jest „wielki" i wyjątkowy. Od wielu lat chórzyści zawsze wracają z Bydgoszczy z nagrodą i tym razem też nie zawiedli.
  25 października 2015 r. na XXXV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CHÓRÓW A CAPPELLA DZIECI I MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY chór Tremolo zdobył BRĄZOWY KAMERTON. Jest czym się pochwalić, gdyż rywalizowały ze sobą chóry z całej Polski. Komisja oceniająca występy stwierdziła, że poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Podczas przesłuchań i na koncercie galowym nasi chórzyści wspaniale prezentowali się na scenie Filharmonii Bydgoskiej. Koncert galowy to wyjątkowe widowisko: połączenie tańca, chóralnego śpiewu i teatru. Widzowie wyrażali swój podziw i podziękowanie, bijąc brawa na stojąco. Organizatorzy konkursu zapewnili również wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę połączoną z tańcem, graniem i śpiewem na pikniku chóralnym w filharmonii. Nasza młodzież bawiła się wspaniale. Pobyt w Bydgoszczy był niesamowitym przeżyciem kulturalnym. Udowodnił, że dzięki systematycznej i ciężkiej pracy można osiągnąć bardzo wiele.
  Wielkie gratulacje składamy Pani dyrygent Urszuli Bobrowskiej i naszym młodym artystom.

Zakończenie r. szk. 2014/2015

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego zakończenia roku szkolnego. [Zobacz]

Statystyki

Odsłon artykułów:
2305984

Ogląda nas

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna