Ułatwienia dostępu

  22 lutego to wyjątkowa data dla każdego harcerza. Tego dnia obchodzimy urodziny założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Również tego dnia skautki i skauci na całym świecie mają swoje największe święto - Dzień Myśli Braterskiej!

  W tym roku Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej 18 lutego 2022r. zorganizowała w Zespole Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w w Dąbrowie Białostockiej 55 Janowska Drużyna Harcerska "Granum” oraz 1 Dąbrowska Drużyna Wędrownicza Spatha. Rozpoczęcie uroczystego świeczkowiska nastąpiło poprzez rozpalenie świec. Świece te rozpalili  drużynowi działający ze swoimi drużynami w naszym Hufcu. Nie zabrakło również słów wdzięczności skierowanych bezpośrednio przez Komendanta Hufca hm. Łukasza Kojtę na ręce instruktorów, drużynowych i przybocznych Hufca Sokółka. Obchody Dnia Myśli Braterskiej to również podsumowanie propozycji programowych związanych z obchodami 90 lecia Hufca ZHP Sokółka, w których oczywiście wzięła udział również nasza drużyna. Choć Dzień Myśli Braterskiej przypada raz do roku, mamy nadzieję, że będzie wywoływało zawsze radosne wspomnienia.
  Życzymy wszystkim naszym harcerzom tym małym i tym trochę większym dużo wytrwałości w dążeniu do upragnionych celów w życiu prywatnym. Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj.