OKULARY DLA AFRYKI

WP 20160511 031  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę okularów, które za pośrednictwem Centrum Okulistyki i Optiometrii w Bielsku- Białej, przekazaliśmy potrzebującym Afrykańczykom. Przygotowaliśmy 54 pary okularów korekcyjnych i słonecznych, które wcześniej wyczyściliśmy i zapakowaliśmy w woreczki foliowe. Zadanie to wykonali uczniowie klasy Vb z panią B. Aleksiejczyk. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do tej akcji.

W ŚWIECIE LEKTUR

  W ramach akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom 03.06.2016 r. odbył się turniej między klasami ph. ,,W świecie lektur". Do konkursu przystąpiły klasy IV – VI szkoły podstawowej. Siedmioosobowe drużyny wykonały różnorodne konkurencje sprawnościowe, intelektualne, plastyczne, wiedzy ze znajomości lektur opracowywanych w danej klasie. Różnice punkowe między drużynami okazały się minimalne. Jednak najlepiej wypadła klasa VI, potem klasy V b, V a, IV. Jak bawili się, zobaczcie sami.

Dzień Dziecka z Parą Prezydencką

  1 czerwca 2016 r. na Placu Jana Pawła II w Ełku odbył się coroczny Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Caritas Diecezji Ełk oraz Urząd Miasta Ełku. Podczas niego zostały wręczone nagrody w konkursie zorganizowanym z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Aniela Zielepucha z kl. 3b zajęła I miejsce, Marta Boruch - IV miejsce - w kategorii plastycznej „ U źródeł Polski". Hanna Trochimowicz - I miejsce, Mateusz Boruch - III miejsce (oboje z kl. 5a) w kategorii plastycznej „Zadziwiające losy Polski". Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Boruch.
  W XI Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Album wykonany na konkurs przez Mateusza został wręczony w prezencie Parze Prezydenckiej. Albumy wręczyli Hania i Mateusz.
  Gratulujemy laureatom!

Parada bajkowych postaci

  03 czerwca uczniowie klas I-III w barwnym korowodzie przemaszerowali pod Urząd Miejski w Lipsku. Tam czekali na nas pracownicy urzędu na czele z Panem Burmistrzem. Klasy prezentowały wybrane przez siebie utwory w ciekawy dla odbiorców sposób np.: piosenka, czytanie grupowe, z podziałem na role. Akcja obyła się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz podsumowania programu „Książki naszych marzeń". Miłą niespodzianką była prezentacja wiersza J. Tuwima „Okulary" przez pracowników naszego „ratusza." Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dzień Matki

  Dnia 25 maja 2016r. w SP w Lipsku z okazji Dnia Matki odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem swoich wychowawczyń p. G. Leszkowicz i p. M. Rakus.
  Na uroczystość przybyły mamy, które ze wzruszeniem oraz łezką w oku wysłuchały montażu słowno-muzycznego w wykonaniu swoich pociech. Na zakończenie wszystkie mamy wraz z dziećmi uczestniczyły w słodkim poczęstunku.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435617

Ogląda nas

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna