Harcerze w hołdzie ofiarom Obławy Augustowskiej

  Podczas niedzielnej mszy świętej 20 października nasi harcerze licznie wzięli udział w uroczystości odsłonięcia w kościele w Lipsku pamiątkowej tablicy poświęconej ofiarom Obławy Augustowskiej. Wystawiona została warta honorowa razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej i WOTu. Na zakończenie mszy św. harcerze tablice z 11 nazwiskami osób zamordowanych w Obławie Augustowskiej ustawili na symbolicznych grobach przy kościele. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

NASI HARCERZE NA ZLOCIE W KAMIENNEJ NOWEJ

  W tym roku w dniach 1-2 czerwca nasza drużyna w liczbie 16 harcerzy wyjechała do Kamiennej Nowej do bazy harcerskiej „Kamionek” na coroczny Zlot Hufca ZHP Sokółka. Wszyscy harcerze zebrali się tam, by wziąć udział w warsztatach metodycznych oraz grach, a wieczorem wspólnie zasiąść do obrzędowego ogniska.

Czytaj więcej: NASI HARCERZE NA ZLOCIE W KAMIENNEJ NOWEJ

W DRODZE ZA KRZYŻEM…

  Wielki Post to czas zadumy nad własnym życiem oraz oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. To dobra okazja do harcerskiego uczestnictwa w rozważaniach Drogi Krzyżowej. W tym roku miało to miejsce dwa razy 5 i 14 kwietnia 2019r. Prowadząc drogę krzyżową w kościele nasi druhowie skierowali słowa głównie do ludzi młodych, choć z pewnością każdy znalazł tam coś dla siebie.  Natomiast w niedzielę palmową mieliśmy zaszczyt  nieść krzyż oświecając go pochodniami.
  Z okazji zbliżających się świat Wielkiej Nocy życzymy dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa i mnóstwo wiosennego optymizmu.

Bożena Zaniewska

„WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

  Majowy weekend przywitał nas chłodem. Nie przeszkodziło to jednak w świętowaniu kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Czytaj więcej: „WIWAT MAJ, PIĘKNY MAJ"

22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

  22 lutego to szczególny dzień dla Harcerzy i Skautów z całego świata. Tego dnia składają sobie nawzajem życzenia, spotykają się, uczą się, jak wyzbyć się pogardy i braku szacunku dla drugiego człowieka. W tym dniu i nasi harcerze uczcili dzień braterstwa. W szkole została zatańczona belgijka z udziałem przedszkolaków i wszystkich chętnych osób.

Czytaj więcej: 22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395084

Ogląda nas

Odwiedza nas 124 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna